Θρήνος στη Ναύπακτο για το τροχαίο δυστύχημα με θύμα μια 19χρονη κοπέλα, το οποίο σημειώθηκε τα ξημερώματα του Σαββάτου.
Η νεαρή Ελένη Σταθοπούλου εργαζόταν σε καφετέρια του Γριμπόβου και μόλις είχε αγοράσει το μηχανάκι της, σύμφωνα με το npress. Η κοπέλα έπεσε με το δίκυκλό της επάνω σε κιγκλίδωμα εισόδου τράπεζας στο κέντρο της πόλης, με αποτέλεσμα να βρει τραγικό θάνατο.
![nafpaktos2](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2023-07-17/nafpaktos2.jpg)
![nafpaktos3](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2023-07-17/nafpaktos3.jpg)
Σύμφωνα με το nafpaktianews.gr το δυστύχημα σημειώθηκε περίπου στις 4 τα ξημερώματα. Άμεσα βρέθηκε στο σημείο ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ το οποίο μετέφερε την 19χρονη βαρία τραυματισμένη σε νοσοκομείο της Πάτρας.
![Ναύπακτος: Τραγικό δυστύχημα τα ξημερώματα στο κέντρο της πόλης](https://i1.prth.gr/images/1168x656/files/YouTube/Mz79rsDSeuo.jpg)
Παρά, όμως, τις υπεράνθρωπες προσπάθειες γιατρών και νοσηλευτών να την κρατήσουν στη ζωή, η 19χρονη δεν άντεξε και κατέληξε λίγη ώρα αργότερα.
![Ναύπακτος: Το σημείο που σκοτώθηκε η 19χρονη](https://i1.prth.gr/images/1168x656/files/YouTube/Oao2JS48iIA.jpg)